MENU

Weizen BIO pšenice

Obrázek není

Weizen BIO (Triticum aestivum) jsou semena pšenice na klíčky (výhonky). Pšeničné klíčky (výhonky) jsou aromatické, mají příjemnou chuť.

Více detailů


69,00 Kč

374656

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Weizen BIO pšenice

Latinský název: Triticum aestivum

Popis: Weizen BIO (Triticum aestivum) jsou semena pšenice na klíčky (výhonky). Pšeničné  klíčky (výhonky) jsou aromatické, mají příjemnou chuť. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Klíčky pšenice jsou aromatické, mají příjemnou chuť. Jsou vhodné do salátů, bylinkových tvarohů, pomazánek, polévek na dušená masa a do mnoha dalších jídel. Můžeme je použít i jako koření. Mimo jiné, obsahují i vitamíny B1, B2, B3, C, D, dále pak i jód, draslík a éterické oleje. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 2 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.


Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013


Výsev měsíce:

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

Cenová skupina: E

Balení obsahuje cca 30 gramů.

Košík  

(prázdný)